SPRAWA DLA DZIELNICOWEGO - Sprawa dla dzielnicowego - KWP w Krakowie

Biuletyn Informacji Publicznej

Sprawa dla dzielnicowego

SPRAWA DLA DZIELNICOWEGO

W tym miejscu Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie możecie Państwo dowiedzieć się o zakresie kompetencji dzielnicowego oraz sprawdzić możliwość skontaktowania się z dzielnicowym przypisanym do Państwa miejsca zamieszkania.

Dzielnicowi to tzw. policjanci pierwszego kontaktu. Do nich w pierwszej kolejności zgłaszają się mieszkańcy ze swoimi problemami. Dla policjanta dzielnicowego problemy lokalnej społeczności nie są żadną tajemnicą. Dzielnicowy pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Musi wiedzieć, gdzie w okolicy są miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy. Co więcej, powinien mieć rozeznanie kto może takie zagrożenie stwarzać i umieć mu przeciwdziałać. Dzielnicowi pomagają także ofiarom przestępstw i wcielają w życie program zapobiegania przemocy w rodzinie.

Dzięki aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, w łatwy i przyjazny sposób możecie Państwo nawiązać kontakt z dzielnicowym, który opiekuje się Waszym miejscem zamieszkania. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy wpisać własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o dany rejon zamieszkania i pokaże, w której jednostce pracuje. Dzielnicowych można wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, żeby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Oprócz tego od czerwca 2016 roku w Policji realizowany jest również program ,,Dzielnicowy bliżej nas".

 

Zakres kompetencji dzielnicowego

 

Informacje i uwagi dla dzielnicowego

Metryczka

Data publikacji : 07.12.2015
Data modyfikacji : 05.02.2018
Podmiot udostępniający informację:
KWP w Krakowie
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Marek Szala Wydział Prewencji KWP w Krakowie
Osoba udostępniająca informację:
Artur Bartkowiak Wydział Prezydialny KWP w Krakowie
Osoba modyfikująca informację:
Artur Bartkowiak

Nawigacja

do góry